KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12983101
nr 1298 3101
Torsten Schonberg
(1882-1970), Sverige
Blandteknik, George Larner & Ernest Webb, OS London 1908,3500 m gång. Signerad. Motivet: 28x23
Torsten Schonberg, svensk tecknare och målare född 1882, död 1970.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 december 2019
kl 20:01:59
100 kr
600 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Torsten Schonberg
Läs mer om Torsten Schonberg